Eknihy zdarma

V České republice je rozjetý program Registr digitalizace, který realizují největší knihovny:

  • Národní knihovna ČR
  • Knihovny Akademie věd
  • Společnosti INCAD 


Cílem projektu je národní registr digitálních dokumentů, sloužící k řízení digitalizačního workflow jednotlivých institucí. Současně díky spolupráci je možno zamezil duplicitě digitalizace stejných dokumentů.

Hromadná digitalizace se provádí prostřednictvím robotických skenerů. Současně se plánuje automatické sklízení dat pro rychlou evidenci ukládání do relační databáze Oracle.Celý systém je postaven na aplikačním frameworku RIII (J2EE). 

Celý Při tvorbě systému byl kladen důraz na robustnost a snadnou rozšiřitelnost systému. 

Řešení navazuje na další systémy využívané v knihovnách – Aleph, Kramerius, Sirius. 

V současnosti pracuje realizační tým na verzi R4, která bude dostupná jako OpenSource, a která využívá projektů Fedora commons, Grails a Jasper.
Předpokládá se její využití pro společný registr v rámci středoevropské spolupráce na digitalizaci dokumentů. 
 
Eknihy zdarma jsou přístupné prostřednictvím webových aplikací obdobně jako zde. 

 

 

 

 

banner SMS zdarma

Aktuality

Nejprodávanější eknihy říjen 2014

5.11.2014

Nejprodávanější e-knihy v září 2014 dle statistik Svazu českých knihkupců a nakladatelů(SČKN). Na prvním místě se již delší dobu drží e-knihy - detektivky 40-ti letého norského spisovatele jmnem Jo Nesbø. Více o tomto autorovi se můžete dočíst na stránkách Nesbo.info Názory na jeho popularitu se různí, základem je styl psaní knihy podobný filmovému vyprávění. Sám autor se netají názorem, že mu je přisuzován tzv. hollywoodský styl psaní knih, tak aby zaujal filmaře a jeho knihy byly zfilmovány.